Asansörlerde neden ayna olduğunu hiç düşündünüz mü ?

aansor-tamiri-ankara

Gündelik hayatımızda çok sık kullandığımız asansörlerde neden bir ayna olduğunu hiç düşündümüz mü ? Bu soru karşısında hemen hemen hepimizin aklına ilk gelen cevabı tahmin edebiliyoruz. Saçımızı, üstümüzü veya makyajımızı kontrol etmek için. Ama cevap bu değil…!

Asansörler gündelik hayatta olmasa olmazlarımızdan. Kimi zaman 18 katlı bir gökdelende kimi zaman bir apartman dairesinde asansörler hayat kurtarıyor. Teknolojinin ile gelişmesi ile birlikte asansör bekleme derdi bile sona erebiliyor, kabinler daha modern bir görünüm kazanabiliyor ama asansörlerde aynanın varlığı hiç değişmiyor. Bunun sebebi ise güvenlik. Aynanın asansörlerde bulunmasının amacı, asansör kabinin gelip gelmediğini kontrol etmemiz için yerleştirilmiş bir güvenlik aparatı. Bu sayede asansör kabini gelip kapıyı açtığımızda karşıda kendimizi görüyorsa asansöre binebilir.  Asansörlerde aynanın bulunmasının ikinci sebebi ise klostrofobileri hastalar için. Klostrofobileri bilindiği üzere kapalı yerde kalma korkusudur. Klostrofobileri hastaları asansöre bindiğinde  ayna sayesinde kabini iki kat görebilmektedir.

Yukarıda da belirtiğimiz üzere ayna bir asansörde güvenlik için gerekli bir nesne. Ancak asansör güvenliği sadece ayna ile sağlamak mümkün değil. Asansör güvenliği için en temel çözüm asansörünüzü periyodik olarak asansör bakımını yaptırmanız gerekir. NAT Teknik & Asansör asansör tamiri ve asansör bakımı için sizlere en kaliteli hizmeti  en uygun fiyata vermek için hazır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir