Üniversite yurdu asansör faciasından döndü…!

cankiri-universitesi-asansor-kazasi

Üniversite yurdu asansör faciasından döndü…!

Çankırı Karatekin Üniversitesinde, kız öğrencilerin kalığı bölümde asansörün agrıza yapıp düşmesi ile birlikte 11 öğrenci yara aldı.

Gelen bilgilere göre, Kredi Yurtlar Kurumu Çankırı Yurt Müdürlüğünün denetiminde olan Uluyazı kampüsü içindeki kız öğrencilerin kaldığı yurdun A bloğunda 7.kattan asansör hızla aşağı düştü. Bu isteyen asansör kazasında 11 üniversite öğrencisi yaralandı. Olay yerine gelen ambuslarla hızla Çankırı Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı öğrencilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Valim olayın ardından polis ile birlikte asansör firması yetkilileri olay yerinde inceleme yaparak, asansör kazasına ilişkin soruşma başlatıldığını belirttiler.

Bu olayın ardından açıklamalarda bulunan Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürü Sadık Ak, bu olumsuz sonuç ile karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Asansör düşerken fren sisteminin devreye girdiğini dile getiren Ak, “Asansör düşmeye başladığında fren halatları devreye girmiş. Fren sisteminin devreye girmesiyle büyük bir facia atlattık. Düşmeden etkilenen tüm öğrencilerimiz hastaneye kaldırıldı. Çocuklarımızın durumu genel anlamda iyi. ” dedi.

Türkiye genelinde bu tip olumsuz haberleri sürekli almaktayız. Bu ve benzeri olumsuz olaylarla karşılaşmamak adına hayati önem taşıyan asansörlerin asansör tamiri ve asansör bakımını periyodik olarak yaptırmalarında fayda olacağı düşüncesindeyiz. Başkent Ankara’da merkezli NAT Teknik&Asansör tüm Türkiye’ye asansör tamiri, asansör bakımı, asansör montajı gibi konularda hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için lütfen web sayfamızı ziyaret ediniz.

www.natteknik.com

 

1 Yorum

  1. Pingback: NAT Teknik ve Asansör | Ankara Asansör Firması – İtfaiye erlerini asansör konusunda bilgilendirildi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir